ceneo - 3 miejsce
Pokaż wyszukiwarkę

Laufenn S Fit EQ+ LK01

205/55 R16 91H

Typ pojazdu:
Opony samochodowe
Rozmiar:
205/55 R16
Bieżnik:
S Fit EQ+ LK01
Indeks prędkości:
H do 210 km/h
Indeks nośności:
91 do 615 kg na oponę
Rok produkcji:
2023/2024
Sezon:
letnie
Wzmocnienie:
nie
Etykieta:
c b 71 dB
Nowa etykieta:
C B B
EPREL:
Czas dostawy:
2 dni
CENA ZA SZTUKĘ

225.00

Dostawa w 2 dni robocze

30 dni na zwrot

Zwrot bez podania przyczyny

Gwarancja producenta

Tylko nowe, oryginalne produkty

Darmowa wysyłka

Zapłacimy za Twoją przesyłkę

Laufenn S Fit EQ+ LK01 205/55 R16 91H

Opis produktu
Dane techniczne
Etykieta EU
Nowa etykieta EU
Gwarancja

Charakterystyka modelu opony Laufenn S Fit EQ+ LK01

Opona Laufenn S Fit EQ+ LK01 w rozmiarze 205/55 R16 o indeksie prędkości H do 210 km/h oraz o indeksie nośności 91 do 615kg na oponę. To idealne rozwiązanie do stosowania w codziennym użytkowaniu auta.

Opona Laufenn S Fit EQ+ LK01 charakteryzuje się efektywnością paliwową w klasie C co przekłada się na zużycie paliwa podczas podróży. Opona posiada klasę B w przyczepność na mokrej nawierzchni co informuje nas o długości hamowania na asfalcie. Opony wytwarzają hałas na poziomie 71 dB. Im niższy poziom hałasu, tym większy odczuwamy komfort akustyczny w kabinie auta.

Zastosowanie opon Laufenn S Fit EQ+ LK01

Opony przeznaczone są na sezon letnie do samochodów typu osobowy.

Każda dostawa jest dostarczana w przeciągu jednego dnia darmową wysyłką. Każda sprzedawana przez nas opona została wyprodukowana w 2023/2024. Wszystkie opony są objęte gwarancją producenta dożywotnia.

Laufenn jest marką z segmentu ekonomicznego zajmującą się produkcją opon już od 1960 roku. Marka Laufenn, jest marką opon pojawiającą się w wielu segmentach motoryzacji: osobowe, SUV oraz dostawcze.

Nowy model Laufenn S Fit EQ+ LK01 jest najnowszą oponą letnią, przeznaczoną na każdą okazję, zarówno do spokojnej jazdy po mieście, jak również dynamicznej jazdy w trasie.

Charakterystyka opony Laufenn S Fit EQ+ LK01:

  • Precyzyjne prowadzenie nawet przy wyższych prędkościach.
  • Zewnętrzna część bieżnika jest odpowiedzialna za stabilność prowadzenia oraz trakcję. Wewnętrzna natomiast odpowiada za odprowadzanie wody oraz przyczepność na mokrej nawierzchni. Sprawia to, że zastosowany bieżnik asymetryczny czyni te oponę bardzo precyzyjną podczas jazdy.
  • Specjalna mieszanka gumy, poprawia komfort jazdy, przy tym znacząco wydłużając jej przebieg.
  • Dostępna w wielu rozmiarach.

Asymetryczny bieżnik został stworzony z myślą o poprawie stabilności podczas jazdy, nawet przy wyższych prędkościach. Lepsza powierzchnia styku oraz lepsze rozłożenie masy auta poprzez zastosowanie tego rodzaju bieżnika przyczynia się do poprawy osiągów, lepszej przyczepności, a także wyższej odporności na zużycie względem opon o bieżniku kierunkowym.

Szukając opon w przystępnym segmencie cenowym oczekujesz dobrych osiągów w przystępnej cenie. Opona Laufenn S Fit EQ+ LK01 spełnia to zadanie na 6!

Model ten cieszy się niezwykłą popularnością, z uwagi na przystępną cenę i rewelacyjne parametry w swojej klasie, potwierdzają to opinie zadowolonych użytkowników. 

Dzięki dożywotniej gwarancji producenta Hankook, do zużycia bieżnika(wartość graniczna 1,6mm), możesz być spokojny o ich trwałość i bezpieczeństwo

Kup teraz letnie opony Laufenn i ciesz się komfortową jazdą w przystępnej cenie!

Typ
Opony samochodowe letnie
Rozmiar
205/55 R16
Bieżnik
S Fit EQ+ LK01
Sezon
letnie
Indeks Prędkości
H do 210 km/h
Indeks nośności
91 do 615 kg na oponę
Wzmocnienie
nie
Rok produkcji
2023/2024
Etykieta UE
C B 71 dB
Nowa etykieta UE
C B B
Rant ochronny
tak
Homologacja
Dodatkowe informacje
Kod towaru
1026571
Czas dostawy
2 dni

Hałas zewnętrzny

Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)

Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon

Klasa A

3dB poniżej limitu europejskiego

Klasa B

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Klasa C

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Uwaga

Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.

Przyczepność na lodzie

Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.

Przyczepność na śniegu

Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.

Efektywność paliwowa

Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).

Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.

1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.

Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A.

1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.

Uwaga:

Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)

Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.

2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni

Odległość hamowania

Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)

Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740

Uwaga:

Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).

Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).

Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.

Na produktu udzielana jest gwarancja producenta: dożywotnia.

Certyfikowany sprzedawca marki Laufenn

Miwan jest certyfikowanym sprzedawcą marki Laufenn na rok 2024.

Oznacza to, że Laufenn potwierdza, iż firma dysponuje niezbędnym doświadczeniem i wiedzą aby doradzać w zakresie sprzedaży opon Laufenn, prowadzić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny opon, a także organizować promocje w obrębie danej marki.

Kupując opony S Fit EQ+ LK01 205/55 R16 na stronie Miwan.pl macie Państwo gwarancję otrzymania produktu z oficjalnej dystrybucji, bezpiecznego oraz objętego pełną gwarancją na terenie Unii Europejskiej.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

posiadamy ponad 2000 ocen w serwisie ceneo.pl

"Super kontakt i bardzo szybka i miła obsługa. Jednym słowem pełen profesjonalizm."

5.0/5.0

"Dobry asortyment w najtańszej cenie w internecie z darmową wysyłką. Szybka i sprawna sprzedaż."

5.0/5.0

"Wszystko zgodnie z opisem. Oponki dotarły szybko. Bardzo dobry kontakt ze sprzedającym, polecam."

5.0/5.0

"Wszystko szybko i sprawnie. Bardzo pomocni w doborze rodzaju opon. Polecam."

5.0/5.0

"Najlepszy sklep z oponami, dobry kontakt mailowy, ogólnie super sprzedawca. Zakupiłem opony Continental i zostanę klientem tego sklepu."

5.0/5.0

"Na wysokim poziomie, wszystko wiadomo od samego początku. Sumiennie i przejrzyście. Towar dobrej jakości i w dobrej cenie. Polecam."

5.0/5.0