ceneo - 3 miejsce
Pokaż wyszukiwarkę

Falken EUROALL SEASON AS210

155/70 R13 75T

Typ pojazdu:
Opony samochodowe
Rozmiar:
155/70 R13
Bieżnik:
EUROALL SEASON AS210
Indeks prędkości:
T do 190 km/h
Indeks nośności:
75 do 385 kg na oponę
Rok produkcji:
do 36 miesięcy
Sezon:
całoroczne
Wzmocnienie:
nie
Etykieta:
d c 71 dB
Nowa etykieta:
D C B
EPREL:
Czas dostawy:
5 dni
CENA ZA SZTUKĘ

225.00

Dostawa w 5 dni robocze

30 dni na zwrot

Zwrot bez podania przyczyny

Gwarancja producenta

Tylko nowe, oryginalne produkty

Darmowa wysyłka

Zapłacimy za Twoją przesyłkę

Falken EUROALL SEASON AS210 155/70 R13 75T

Opis produktu
Dane techniczne
Etykieta EU
Nowa etykieta EU
Gwarancja

Charakterystyka modelu opony Falken EUROALL SEASON AS210

Opona Falken EUROALL SEASON AS210 w rozmiarze 155/70 R13 o indeksie prędkości T do 190 km/h oraz o indeksie nośności 75 do 385kg na oponę. To idealne rozwiązanie do stosowania w codziennym użytkowaniu auta.

Opona Falken EUROALL SEASON AS210 charakteryzuje się efektywnością paliwową w klasie D co przekłada się na zużycie paliwa podczas podróży. Opona posiada klasę C w przyczepność na mokrej nawierzchni co informuje nas o długości hamowania na asfalcie. Opony wytwarzają hałas na poziomie 71 dB. Im niższy poziom hałasu, tym większy odczuwamy komfort akustyczny w kabinie auta.

Zastosowanie opon Falken EUROALL SEASON AS210

Opony przeznaczone są na sezon caloroczne do samochodów typu osobowy.

Każda dostawa jest dostarczana w przeciągu jednego dnia darmową wysyłką. Każda sprzedawana przez nas opona została wyprodukowana w do 36 miesięcy. Wszystkie opony są objęte gwarancją producenta 5 lat.

Falken- marka opon z segmentu średniego pochodząca z Japonii, zajmująca się produkcją opon do aut osobowych, dostawczych oraz ciężarowych już od 1983 roku. Od początku działalności marki ściśle związana z motosportem. Model klasy średniej Falken EUROALL SEASON AS210 to doskonała trakcja i przyczepność niezależnie od warunków panujących na drodze. Stworzona z myślą o codziennym komforcie podróżowania, a dzięki bardziej płaskiemu konturowi bieżnika opona zapewnia równomierne zużycie.

Dzięki najbardziej zaawansowanym technologiom specjalny nano-bieżnik 4D poprawia sztywność opony, co przekłada się na poprawione odprowadzanie wody i odporność na aquaplanning.

Rozbudowana powierzchnia styku opony Falken EUROALL SEASON AS210 poprawia jej przyczepność i reakcję układu kierowniczego. Ustawienie wielokierunkowych lameli umożliwia uzyskanie doskonałej trakcji na śniegu i podczas jazdy przy każdej pogodzie.

Opony posiadają certyfikat M+S oraz oznaczenie 3PMSF.

Opony segmentu średniego to sprawdzone technologie potwierdzone licznymi testami i opiniami zadowolonych użytkowników.

Typ
Opony samochodowe całoroczne
Rozmiar
155/70 R13
Bieżnik
EUROALL SEASON AS210
Sezon
całoroczne
Indeks Prędkości
T do 190 km/h
Indeks nośności
75 do 385 kg na oponę
Wzmocnienie
nie
Rok produkcji
do 36 miesięcy
Etykieta UE
D C 71 dB
Nowa etykieta UE
D C B
Rant ochronny
Homologacja
Dodatkowe informacje
Kod towaru
332565
Czas dostawy
5 dni

Hałas zewnętrzny

Od A (najcichszy) do C (najmniej cichy)

Poziom hałasu na zewnątrz jest mierzony w decybelach (dB) i porównywany z europejskimi limitami wprowadzonymi w 2016 roku dla hałasu zewnętrznego opon

Klasa A

3dB poniżej limitu europejskiego

Klasa B

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Klasa C

Zgodny ze starymi europejskimi limitami

Uwaga

Hałas zewnętrzny nie jest powiązany z hałasem wewnątrz pojazdu.

Przyczepność na lodzie

Symbol lodowego stalagmitu wskazuje, że opona spełnia minimalne wartości indeksu przyczepności na lodzie, odpowiednie dla wiarygodnych, dokładnych i powtarzalnych metod testowych.

Przyczepność na śniegu

Oznaczenie 3PMSF wskazuje, że opona może działać w trudnych warunkach śniegowych, zgodnie z minimalnymi wartościami indeksu przyczepności na śniegu, określonymi w regulacji UNCE 117.

Efektywność paliwowa

Klasy od A (najbardziej wydajna) do E (najmniej wydajna).

Opór toczenia to jeden z czynników mających wpływ na zużycie paliwa przez oponę. Im niższy opór toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Różnica w zużyciu paliwa pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet do 6,5%.

1) Dla przeciętnego samochodu osobowego to około 0,55 l na 100 km.

Średnio o ponad 0,55 l/100 km większe jest zużycie paliwa przy klasie E w stosunku do opony klasy A.

1) Wydajność mierzona zgodnie z metodami badań określonymi w rozporządzeniu (UE) 2020/740. Opracowana przez Komisję Europejską Ocena Skutków SEC (2008) 2860.

Uwaga:

Wpływ na oszczędność paliwa ma odpowiednia konserwacja opon. Dokładne wartości zależą od typu pojazdu, warunków drogowych i stylu jazdy. Ekologiczna jazda może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Klasy od A (najlepsza) do E (najgorsza)

Reakcja na hamowanie ma fundamentalne znaczenie dla wydajności opon i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa opon przez cały rok, zwłaszcza zimą. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami klasy A i E może wynosić nawet 30%.

2) Dla samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h może to oznaczać do 18 m dłuższe hamowanie na mokrej nawierzchni

Odległość hamowania

Do 18 m dłuższe hamowanie (przy 80 km/h)

Droga hamowania opon 2) Przy pomiarze zgodnie z metodą badania określoną w rozporządzeniu (UE) 2020/740

Uwaga:

Wpływ na jazdę na mokrej i suchej nawierzchni może mieć również kilka innych czynników. Odległości mogą się różnić w zależności od opon i warunków drogowych.

Opory toczenia - wpływ na zużycie paliwa

Klasy A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają wpływ zastosowanych opon na emisję dwutlenku węgla oraz ilość zużywanego paliwa. Opona o klasę wyższa oznacza niższe zużycie paliwa o ok. 0,10 - 0,15 litra na 100 km (dla samochodu o średnim spalaniu 6,6 l/100km).

Przyczepność na mokrej nawierzchni - droga hamowania

Klasy od A (najlepsza) do G (najgorsza) oznaczają długość hamowania pojazdu jadącego na mokrej nawierzchni z prędkością 80 km/h. Opona o jedną klasę wyższa to skrócenie długości hamowania o ok. 3-6 metrów. Najlepsza klasa opony (A) oznacza krótszą drogę hamowania o ponad 18 metrów w stosunku do najgorszej (F).

Hałas zewnętrzny toczenia opon

Przedstawiony w formie liczbowej oraz w formie znaku graficznego. Liczba oznacza hałas generowany na zewnątrz opony wyrażony w decybelach. Znak graficzny występuje w skali od 1-3 czarnych pasków, które obrazowo przedstawiają głośność opony. Jeden pasek oznacza oponę cichą w swojej kategorii, trzy paski - głośną w swojej kategorii.

Na produktu udzielana jest gwarancja producenta: 5 lat.

Certyfikowany sprzedawca marki Falken

Miwan jest certyfikowanym sprzedawcą marki Falken na rok 2024.

Oznacza to, że Falken potwierdza, iż firma dysponuje niezbędnym doświadczeniem i wiedzą aby doradzać w zakresie sprzedaży opon Falken, prowadzić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny opon, a także organizować promocje w obrębie danej marki.

Kupując opony EUROALL SEASON AS210 155/70 R13 na stronie Miwan.pl macie Państwo gwarancję otrzymania produktu z oficjalnej dystrybucji, bezpiecznego oraz objętego pełną gwarancją na terenie Unii Europejskiej.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

posiadamy ponad 2000 ocen w serwisie ceneo.pl

"Super kontakt i bardzo szybka i miła obsługa. Jednym słowem pełen profesjonalizm."

5.0/5.0

"Dobry asortyment w najtańszej cenie w internecie z darmową wysyłką. Szybka i sprawna sprzedaż."

5.0/5.0

"Wszystko zgodnie z opisem. Oponki dotarły szybko. Bardzo dobry kontakt ze sprzedającym, polecam."

5.0/5.0

"Wszystko szybko i sprawnie. Bardzo pomocni w doborze rodzaju opon. Polecam."

5.0/5.0

"Najlepszy sklep z oponami, dobry kontakt mailowy, ogólnie super sprzedawca. Zakupiłem opony Continental i zostanę klientem tego sklepu."

5.0/5.0

"Na wysokim poziomie, wszystko wiadomo od samego początku. Sumiennie i przejrzyście. Towar dobrej jakości i w dobrej cenie. Polecam."

5.0/5.0